Instalki.pl » Aktualności » Software » LingoDeer – z tą aplikacją nauczysz się chińskiego (i nie tylko)
Sobota, 21 Październik 2017 08:25, Wpisany przez Przemysław Kreft
LingoDeer
Nauka chińskiego nie musi być trudna – wystarczy smartfon.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że sprawne posługiwanie się językiem obcym otwiera wiele możliwości. Zwłaszcza jeżeli znamy jakiś bardziej egzotyczny język jak chiński czy japoński. Na szczęście rozpoczęcie nauki i poznanie podstawowych zwrotów nie wymaga zapisania się na kurs. Wystarczy smartfon i odpowiednia aplikacja.

LingoDeer, bo o niej mowa, to bardzo ciekawa, darmowa aplikacja do nauki trzech języków: chińskiego, japońskiego i koreańskiego. Jest dostępna za darmo i pozwala na naukę 2 tysięcy najczęściej spotykanych słów i zwrotów. Co ważne, poza wymogą i rozpoznawaniem słów, możemy uczyć się również, jak pisać znaki.

LingoDeer – świetna aplikacja do nauki chińskiego, japońskiego i koreańskiego

Android: 4.2 i nowsze
LingoDeerPo wybraniu języka i krótkiej konfiguracji od razu możemy przejść do nauki. Materiał w LingoDeer podzielony jest na kilkadziesiąt krótkich lekcji tematycznych. Przechodząc przez kolejne tematy, odblokowujemy nowe lekcje. Nauka opiera się na kilku rodzajach ćwiczeń. Musimy wskazywać odpowiednie słowa, obrazki, dopasowywać tłumaczenie, wybrać usłyszany zwrot itp. Nagrania przygotowane zostały przez native speakerów. Dzięki wykorzystaniu ekranu dotykowego możemy bardzo szybko nauczyć się również poprawnie pisać znaki. Aplikacja pokazuje zarówno kolejność, jak i poprawny kierunek wykonywanych ruchów.

WifiMouse scr 1

W LingoDeer, podobnie jak w innych aplikacjach do nauki języków obcych, nie zabrakło również systemu inteligentnych powtórek. Aplikacja automatycznie wskazuje, którą część materiału powinniśmy powtórzyć w danym momencie. Znacząco poprawia to skuteczność nauki.

LingoDeer to naprawdę udana aplikacja. Kolorowa i starannie przygotowana oprawa graficzna, wysokiej jakości nagrania, przemyślane ćwiczenia – w zasadzie nie ma się do czego przyczepić. Jeżeli szukamy szybkiego sposobu na rozpoczęcie nauki (lub powtórkę) chińskiego, japońskiego lub koreańskiego, warto zainstalować tę aplikację.


Czytaj również: Najlepsze darmowe aplikacje do skanowania dokumentów na Androida.