Instalki.pl » Aktualności » Software » Jak zainstalować Windows 10 Fall Creators Update?
Wtorek, 17 Październik 2017 09:39, Wpisany przez Wojtek Onyśków
fall creators update
Najnowsza duża aktualizacja systemu Windows 10.

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami Microsoft udostępni dzisiaj wszystkim zainteresowanym aktualizację Fall Creators Update, która przynosi szereg nowości, w tym między innymi odświeżony interfejs. Szerzej na temat pisaliśmy w tym miejscu.

Podobnie, jak w przypadku poprzednich dużych uaktualnień, jest ono udostępniane partiami. W pierwszej kolejności Fall Creators Update otrzymają urządzenia, które zostały przetestowane pod względem zgodności.

Aktualizacja odbywa się z poziomu Windows Update. Gdy będzie dostępna, pojawi się stosowna informacja o możliwości przeprowadzenia instalacji. Ta może potrwać nawet kilkadziesiąt minut, w zależności od specyfikacji naszego komputera.


Wymuszenie aktualizacji

Jeżeli nie chcemy czekać, możemy spróbować wymusić aktualizację. W tym celu przechodzimy do Ustawienia → Aktualizacja i zabezpieczenia, a następnie naciskamy „Sprawdź aktualizacje”.

Jeżeli jednak to nie pomaga, możliwa jest manualna instalacja. Warto jednak pamiętać, że w tym przypadku mogą pojawić się problemy ze zgodnością. Proces przeprowadzamy na własne ryzyko.

Chcąc wymusić instalację Fall Creators Update, należy pobrać Asystenta aktualizacji systemu Windows 10 i z jego poziomu przeprowadzić uaktualnienie.

Także tutaj mogą pojawiać się opóźnienia. Jeżeli aktualizacja nie jest dla nas dostępna, należy uzbroić się w cierpliwość i spróbować w późniejszym terminie.

Źródło: Własne