Instalki.pl » Aktualności » Software » OnePlus przyznaje: będziemy zbierać mniej informacji o użytkownikach
Niedziela, 15 Październik 2017 14:33, Wpisany przez Aleksander Piskorz
spacewalk
Błąd Chińczyków.

Kilka dni temu w sieci pojawiła się informacja, według której chiński OnePlus miał zbierać potajemnie całkiem sporą liczbę danych, które związane były z użytkownikami oraz ich smartfonami. Sprawa została wykryta oraz celowo nagłośniona i wygląda na to, że Chińczycy postnaowili nieco zmienić zasady gry.

OnePlus ugiął się pod presją oraz zgłoszeniami użytkowników i obiecał, że do końca października tego roku, wszystkie smartfony korzystające z OxygenOS dadzą każdemu możliwość wyboru: będzie można dołączyć lub zrezygnować z programu, który związany jest z pobieraniem statystyk dotyczących użytkowania oraz wykorzystywania niektórych aplikacji.

Chińczycy zapewnili także, iż na ich serwery nie trafią już takie dane, jak między innymi adresy MAC, numery telefonów czy dane na temat sieci Wi-Fi użytkowników.

Jeżeli chcecie wyłączyć pobieranie tychże danych, wystarczy, że w zaawansowanych ustawieniach znajdziecie opcję "Dołącz do programu doświadczenia użytkownika" i odznaczycie dotychczasową zgodę.

Dobrze wiedzieć, iż OnePlus w końcu się zreflektował. Cała sprawa bowiem poważnie naruszała prywatność niektórych osób bez ich wiedzy. Pozostaje tylko mieć nadzieję, iż Chińczycy unikną podobnych błędów w przyszłości.

Źródło: Android Authority