Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft Edge na Androida już dostępny
Piątek, 13 Październik 2017 07:58, Wpisany przez Wojtek Onyśków
microsoft edge
W wersji beta.

Zgodnie z zapowiedziami z ubiegłego tygodnia Microsoft wydał przeglądarkę Edge na urządzenia z Androidem. Aplikacja jest obecnie dostępna w wersji beta i może jeszcze działać niestabilnie.

Microsoft Edge na Androida nie został oparty na silniku EdgeHTML. Zamiast tego programiści zdecydowali się na Google Blink. Skąd taka decyzja? Microsoft wyjaśnia, że postawił na rozwiązanie, które najlepiej sprawdza się na tej platformie.

Mobilna wersja przeglądarki Microsoftu zaoferuje wszystkie najważniejsze funkcje edycji desktopowej. Będzie też wygodna synchronizacja danych pomiędzy urządzeniami. Użytkownicy będą mogli np. rozpocząć przeglądanie internetu na Androidzie, by w dowolnym momencie przenieść postęp na komputer z Windows 10.

microsoft edge androidMicrosoft Edge na Androida

Microsoft zadbał również o wbudowany czytnik kodów QR, a także wyszukiwanie głosowe. Nie zabraknie trybu czytania oraz prywatnego, który nie pozostawia po sobie żadnych śladów.

Microsoft Edge na Androida można już pobrać z naszego działu download. Warto jednak pamiętać, że przeglądarka wciąż znajduje się w fazie beta i może zawierać błędy.

Źródło: Google Play