Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft kończy wsparcie dla Office’a 2007
Poniedziałek, 09 Październik 2017 08:22, Wpisany przez Wojtek Onyśków
microsoft office
Pakiet biurowy bez kolejnych aktualizacji.

Microsoft już jutro, 10 października, oficjalnie uśmierci swój pakiet biurowy Office 2007. Oznacza to, że narzędzie nie będzie już otrzymywać aktualizacji, zarówno tych eliminujących błędy, jak i związanych z bezpieczeństwem.

Wyłączona zostanie również pomoc techniczna związana z rozwiązywaniem problemów w pakiecie. Ponadto od 31 października niemożliwe będzie nawiązanie połączenia ze skrzynkami pocztowymi Office 365 za pomocą Office 2007. Oznacza to, że użytkownicy Outlooka 2007 nie będą mogli korzystać z poczty Office 365. Wiadomości nie będą odbieranie i wysyłane.

W związku z zakończeniem wsparcia Microsoft zachęca, by przygotować się na aktualizację do nowszej wersji Office’a. Na swojej stronie firma wyjaśnia, że możliwe jest np. wykupienie pakietu Office 365 w ramach miesięcznego abonamentu lub zakup licencji Office’a 2016 bądź starszego Office’a 2013.

Osobom, które potrzebują pakiet biurowy do sporadycznego, domowego użytku, proponujemy natomiast LibreOffice, czyli darmową alternatywę, która jest dostępna do pobrania z naszego działu download.

Źródło: Microsoft