Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft Edge wkrótce trafi na iOS i Androida!
Czwartek, 05 Październik 2017 21:42, Wpisany przez Amadeusz Cyganek
edge
Tego nie można było się spodziewać.

Microsoft co prawda nie do końca radzi sobie z okiełznaniem dogorywającego już systemu mobilnego, czyli Windows 10 Mobile, ale potrafi za to pozytywnie zaskoczyć użytkowników innych mobilnych OS-ów. Niewielu bowiem spodziewało się, że Microsoft zdecyduje się na wypuszczenie swojej przeglądarki - Microsoft Edge - na Androida i iOS. A jednak - to spore zaskoczenie.

Do tej pory bowiem gigant z Redmond nie był skory do prezentowania swoich przeglądarek sieciowych poza Windowsem - Edge to tak naprawdę pierwsza poważna próba zaprezentowania użytkownikom innych OS-ów, co też potrafi ta coraz popularniejsza aplikacja. Następca Internet Explorera może nie ma szans pochwalić się aż tak dużą liczba odbiorców co wspomniany protoplasta, ale z każdym miesiącem grono użytkowników zdecydowanie się powiększa. 

Microsoft Edge na razie znajduje się jeszcze w fazie testów, do których może przystąpić praktycznie każdy z Was - wystarczy wejść na stronę, dokonać wyboru systemu operacyjnego i podążać za kolejnymi krokami. Oficjalna premiera aplikacji nastąpi pewnie już niebawem, w ciągu kilku tygodni.

źródło: androidpolice