Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft kończy walkę ze Spotify... wchodząc z nim w spółkę
Poniedziałek, 02 Październik 2017 22:12, Wpisany przez Amadeusz Cyganek
GrooveMusicHeader
Groove Music to już przeszłość.

Czasami mówi się, że jeżeli nie możesz kogoś pokonać, to po prostu się z nim zbrataj. Z takiego wniosku najprawdopodobniej wyszedł Microsoft, które rezygnuje z podboju płatnych usług muzycznych wraz z zawieszeniem działania Groove Music.

Tym samym usługa, która niegdyś była reklamowana jako pogromca innych konkurentów w tej dziedzinie - z wielkich, mocarstwowych planów wyszło więc naprawdę niewiele, a koncern z Redmond oficjalnie uznał swoją porażkę. Co prawda aplikacja pozwalająca na korzystanie z tego programu nadal pozostaje w Windows Store, ale możemy z niej korzystać tylko w odniesieniu do osób, które wciąż posiadają płatną subkrypcję - nie skorzystamy już z nowych abonamentów.

Co ciekawe, Microsoft już wkrótce przekaże dotychczasowym subskrybentom informację, w jaki sposób mogą zmigrować swoje playlisty do Spotify - to ciekawe rozwiązanie, dość niespotykane, ale jasno pokazujące, że ten technologiczny gigant się poddał. Z drugiej strony - może to i dobrze? Zaoszczędzone siły i środki z pewnością mogą być śmiało zainwestowane gdzie indziej. A jeśli chcecie kupić muzykę za pośrednictwem tej usługi, to musicie się spieszyć - macie czas do końca tego roku.

źródło: liliputing