Instalki.pl » Aktualności » Software » CEO Microsoftu nie chciał kupować Nokii
Niedziela, 01 Październik 2017 23:18, Wpisany przez Amadeusz Cyganek
SatyaNadellaInThailand Custom
Tłumaczenia po latach.

Patrząc na obecną degrengoladę działki mobilnej Microsoftu nie sposób nie odnieść wrażenia, że już dawno koncern z Redmond pogubił się w swoich planach i ostatnimi czasy popełniał same błędy. Jednym z nich, według obecnego CEO Satyi Nadelli, było zainwestowanie w Nokię.

Do takich wniosków można dojść po premierze książki Nadelli o tytule "Hit Refresh". Pisze w niej, że do samego końca odradzał byłemu CEO, Steve'owi Ballmerowi, inwestycję w tę firmę - jego zdaniem znamienne było to, że firma tworząca podwaliny pod rynek mobilny traciła uznanie klientów i stopniowo obsuwała się w hierarchii tej gałęzi nowych technologii.

elop-ballmer-600x335-e1d550d606b

Jednocześnie Nadella stwierdza, że rozumie zamysł stojący za wchłonięciem Nokii - doświadczenie jej inżynierów w połączeniu z oprogramowaniem od Microsoftu miało dać mieszankę wybuchową, która pozwoliłaby nawiązać skuteczną rywalizację z Androidem oraz iOS. Jak doskonale wiemy, efekty tej współpracy przyniosły zupełnie odmienny efekt.

Jak twierdzi, wielu branżowych specjalistów uznało ten ruch za zły i ma on to samo zdanie na ten temat - wiele wskazuje jednak na to, że Microsoftowi będzie ciężko nadrobić stracony dystans i odrobić straty do dwóch konkurencyjnych OS-ów. Stwierdza to również Nadella pisząc, że "jest za późno na odzyskanie utraconego pola".

źródło: wccftech