Instalki.pl » Aktualności » Software » HMD obiecuje: każda Nokia otrzyma Androida P
Sobota, 30 Wrzesień 2017 19:12, Wpisany przez Aleksander Piskorz
Beat Fever
Chińczycy mają ambicję.

HMD Global pokazuje, że nie chce próżnować w kwestii oprogramowania oraz aktualizacji dla smartfonów Nokia. Firma zapowiedziała, iż każde urządzenie może liczyć na uaktualnienie do Androida Oreo i okazuje się, iż ta sama obietnica będzie dotyczyć także kolejnego wydania systemu bezpośrednio od Google.

HMD ogłosiło, iż każdy smartfon Nokia będzie zaktualizowany do Androida P – kilka miesięcy po tym, jak następca wersji Oreo zostanie oficjalnie wydany przez Google. Nie wiem w jaki sposób HMD chce tego dokonać, bowiem urządzenia firmy (oprócz flagowych modeli), wcale nie mają tak mocnej specyfikacji, która mogłaby wystarczyć, aby obsłużyć Androida P.

Android P to wersja zielonego robota, o której obecnie nic nie wiadomo. Google skupia się póki co na Androidzie Oreo oraz ulepszaniu istniejących kompilacji systemu. Więcej o nowościach związanych z kolejną wersją Androida dowiemy się zapewne dopiero podczas przyszłorocznej, majowej konferencji I/O.

Trzeba przyznać jednak, iż HMD ma naprawdę sporą ambicję związaną z aktualizacjami dla swoich smartfonów. Oby nie okazało się, iż firma w pewnym momencie nie będzie w stanie dotrzymać obietnicy.

Źródło: PhoneArena