Instalki.pl » Aktualności » Software » Android Nougat rośnie w siłę, jednak wciąż nie jest liderem. Zobacz najnowsze statystyki
Środa, 13 Wrzesień 2017 13:27, Wpisany przez Wojtek Onyśków
android nougat
Fragmentacja Androida.

Google udostępniło najnowsze statystyki popularności poszczególnych wersji Androida. Najczęściej zainstalowanym na urządzeniach systemem wciąż jest Marshmallow, choć Nougat powoli zaczyna nabierać rozpędu.

Nougat, który jest już dostępny od roku, jest obecnie zainstalowany na 15,8% wszystkich urządzeń z Androidem. Wynik ten nie świadczy najlepiej o prędkości adaptacji nowych wersji systemu, jednak pocieszający jest fakt, że była to jedyna wersja, która w ubiegłym miesiącu zyskała na zasięgu.

Tym samym Nougatowi udało się w końcu prześcignąć przestarzałego już Androida 4.4 KitKat i wskoczyć na ostatni stopień podium. Na drugim miejscu niezmiennie uplasował się Lollipop, z wynikiem 28,8%. Marshmallow uzyskał natomiast 32,2% zasięgu.

android statystykiNajnowsze statystyki popularności poszczególnych wersji Androida

Cieszy fakt, że inne, jeszcze starsze wersje systemu, są już w odwrocie. Wszystkie edycje Jelly Bean są łącznie zainstalowane na 6,9% urządzeń, natomiast Ice Cream Sandwich, jak i Gingerbread, to już zaledwie po 0,6%.

Gdzie podział się najnowszy Android 8.0 Oreo? Google nie uwzględnia w swoich statystykach wersji z wynikiem poniżej 0,1%, dlatego też jeszcze świeży system nie załapał się do zestawienia.

Źródło: Google