Instalki.pl » Aktualności » Software » Facebook ma nowy wygląd. Dostrzeżesz różnice?
Środa, 16 Sierpień 2017 09:19, Wpisany przez Wojtek Onyśków
nowy fb
Drobny lifting.

Mobilna aplikacja Facebooka doczekała się nowego wyglądu. Zmiany są jednak na tyle kosmetyczne, że można je przeoczyć.

Największą nowością jest prezentacja komentarzy. Od teraz są one umieszczone w „dymkach” i przypominają konwersację w dowolnym komunikatorze mobilnym. Dzięki temu są one nieco bardziej przejrzyste.

nowy fbKomentarze przed i po zmianie

Zmiany zaszły także w strumieniu wiadomości. Przede wszystkim Facebook używa teraz nieco jaśniejszego odcienia niebieskiego, co od jakiegoś czasu było też zauważalne w wersji desktopowej serwisu.

Udostępniane linki i ich miniaturki zajmują teraz pełną szerokość ekranu. Zwiększone zostały również przyciski „Lubię to”, „Komentarze” i „Udostępnij”.

Odświeżenia doczekały się ikony znajdujące się u góry ekranu. Największą zmianę można zaobserwować w przypadku powiadomień. Od teraz ikoną jest dzwoneczek.

nowy fbPo lewej stary, po prawej nowy wygląd Facebooka

Ciekawą nowością są także okrągłe zdjęcia profilowe. Dotychczas były one prezentowane w formie kwadratu. Usprawniona została również nawigacja. Od teraz użytkownik może sprawdzić, dokąd zaprowadzi go link, przed jego kliknięciem. Bardziej widoczny jest również przycisk wstecz, dzięki czemu po przeczytaniu artykułu lub postu szybko powrócimy do strumienia wiadomości.

Nowy wygląd będzie udostępniany wszystkim użytkownikom w przeciągu kilku następnych tygodniu. Warto dodać, że niektóre zmiany mogą także trafić do desktopowej wersji serwisu.

Źródło: Facebook