Instalki.pl » Aktualności » Software » Poznaliśmy datę premiery Androida O
Niedziela, 13 Sierpień 2017 14:24, Wpisany przez Aleksander Piskorz
i-kokoszka
Evan Blass zdradza.

Android O w ostatnim czasie zaliczył spore opóźnienie związane z premierą, jednak dowiedzieliśmy się, kiedy Google faktycznie będzie chciało udostępnić finalną, stabilną wersję tego oprogramowania. Data wskazuje już na 21 sierpnia.

Informacja ta nie jest co prawda oficjalnie potwierdzona przez firmę z Mountain View, jednak przedostała się ona do sieci za sprawą dwóch osób, w tym między innymi Evana Blassa – leakstera, który od wielu lat dostarcza sprawdzonych danych.

Ostatnia kompilacja Androida O oznaczona, jako Developer Preview została wydana w lipcu tego roku. Bardzo możliwe, iż amerykańska firma tworzy teraz sierpniowe poprawki bezpieczeństwa oraz już za nieco ponad tydzień zdecyduje się ogłosić premierę 8 wersji zielonego robota.

Na ten moment nie wiadomo, które z urządzeń jako pierwsze otrzymają Androida O, jednak zapewne jak zwykle będą to smartfony z linii Nexus oraz Pixel. Inni użytkownicy będą musieli niestety poczekać, aż producenci przygotują swoje własne wersje tego systemu.

Źródło: Twitter