Instalki.pl » Aktualności » Software » Driving School 2017 – symulator, który może czegoś nauczyć? (recenzja)
Niedziela, 06 Sierpień 2017 10:20, Wpisany przez Przemysław Kreft
Flightradar24 Flight Tracker
Gra mobilna, w której naszym zadaniem jest prowadzenie samochodu zgodnie z przepisami.

Nauka jazdy samochodem to ważny etap w życiu wielu osób. Żeby stać się dobrym kierowcą trzeba za kółkiem spędzić wiele godzin. Trudy wynagradza jednak frajda z jazdy. Temat ten od zawsze jest bliski również twórcom gier. Wyścigówki i różnego rodzaju symulatory cieszą się sporą popularnością na całym świecie. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o tytuły mobilne.

Driving School 2017 – Wirtualna nauka jazdy w smartfonie

Cena: 0 zł / Rozmiar: zależy od urządzenia / Android: 4.1 i nowsze / Produkty w aplikacji: 4,19 zł – 61,99 zł za sztukę
Driving School 2017Driving Simulator 2017 to najnowsza odsłona serii symulatorów jazdy samochodem. Naszym zadaniem jest zatem prawidłowa jazda samochodem zgodnie z przepisami. Musimy zatem zapinać pasy, zwalniać hamulec ręczny, używać kierunkowskazów, stosować się do reguł drogowych itd. Nie brzmi to zbyt ekscytująco? Należy pamiętać, że jest to gra symulacyjna, w której docenia się odwzorowanie rzeczywistości.

Do dyspozycji mamy kilka trybów rozgrywki. Podstawę stanowi tryb kariery, w którym wykonujemy zadania o rosnącym stopniu trudności, a za naszą jazdę otrzymujemy punkty doświadczenia i wirtualne pieniądze, które możemy później wykorzystać do zakupu i modyfikacji samochodów (do odblokowania jest prawie 100 pojazdów). Warto dodać, że za łamanie przepisów i złą obsługę samochodu tracimy punkty doświadczenia. Pozostałe dwa tryby do multiplayer i tryb swobodnej jazdy. Do wyboru jest kilkanaście różnych lokalizacji.

driving school scr 1

Samochód obsługujemy za pomocą czytelnych przycisków na ekranie. Jeśli chodzi o sterowanie, mamy tutaj możliwość dostosowania do własnych preferencji. Możemy wybierać pośród manualną i automatyczną skrzynią biegów, a kierowanie może odbywać się przez przechylanie ekranu, przyciski lub kierownicę wyświetlane na ekranie. Płynna jazda wymaga nieco wprawy – łatwo zapomnieć o ważnych elementach, jednak walka o punkty doświadczenia zapewnia motywację do treningu.

Warto docenić staranną oprawę graficzną, chociaż nie powali nikogo na kolana. Co ważne, w ustawieniach możemy dostosować jakość wyświetlanego obrazu - docenią to zwłaszcza użytkownicy nieco słabszych urządzeń.

driving school scr 2

Driving School 2017 to całkiem przyzwoita gra dla fanów symulatorów. Pozwala na nieco ambitniejszą zabawę na smartfonie. W pewnym stopniu może ona nawet pełnić funkcję edukacyjną, pozwalając na uświadamianie sobie mechanikę prowadzenia samochodu w ruchu drogowym.


Czytaj również: Najlepsze aplikacje do optymalizacji Androida [TOP 5]