Instalki.pl » Aktualności » Software » Google przygotowuje bardzo ważną zmianę w Sklepie Play
Piątek, 04 Sierpień 2017 17:14, Wpisany przez Aleksander Piskorz
i-kokoszka
Słabe aplikacje nie mają szans.

Google przygotowuje się do wykonania kolejnego, istotnego kroku w rozwoju Sklepu Play. Obecnie w popularnym "markecie" z aplikacjami spora liczba programów oraz gier, to po prostu nic nie wnoszące śmieci, jakie zalegają w różnych kategoriach. Amerykański gigant ma w końcu pomysł, jak sprawić, abyśmy widzieli coraz mniej tego typu aplikacji.

Co prawda programy o wątpliwej jakości nie zostaną usunięte, jednak automatycznie spadną one niżej w rankingach wyszukiwania - na pewno podczas buszowania po Sklepie Play zdarzyło Wam się, iż na pierwszym miejscu pojawiał się program, który nie reprezentował sobą zbyt wiele. Taka sytuacja ma się skończyć.

Do porządkowania Sklepu Play, Google ma zamiar użyć nowych algorytmów, które wezmą pod uwagę kilka czynników: przede wszystkim popularność, zaangażowanie użytkowników oraz finalną ocenę. "Sygnały jakości" przełożą się na wzrost lub obniżenie pozycji danego programu czy gry.

Google obecnie kończy testowanie swojego nowego rozwiązania i możemy spodziewać się, że na przestrzeni najbliższych tygodni firma z Mountain View po cichu wprowadzi je do Sklepu Play. Na solidne czyszczenie rankingów jeszcze poczekamy, ale wydaje mi się, że w tym wypadku warto uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: Google / zdjęcie główne: Android Headlines