Instalki.pl » Aktualności » Software » Google w końcu pozbyło się irytującego problemu w przeglądarce na Androida
Piątek, 04 Sierpień 2017 12:33, Wpisany przez Wojtek Onyśków
chrome
Koniec z denerwującymi elementami.

Najnowsza wersja Google Chrome na Androida dodaje kilka nowości i pozbywa się irytującego problemu.

Google wprowadziło bowiem zmiany do Web Vibration API, które jest wykorzystywane do uruchamiania wibracji urządzenia przez strony internetowe. Od teraz akcja nie będzie mogła być wykonana, dopóki użytkownik nie naciśnie czegokolwiek na witrynie internetowej.

Dzięki temu użytkownicy Androida w końcu będą mogli odetchnąć od irytujących, wibrujących reklam. Zazwyczaj są to treści, które fałszywie informują nas o wirusie i zachęcają do zainstalowania szemranego oprogramowania.

Pojawiło się też nowe API, dzięki któremu użytkownik będzie mógł wybrać domyślną usługę płatniczą w przeglądarce (np. Android Pay lub PayPal). Obecnie jednak żaden z producentów nie zrobił z tego narzędzia użytku, tak więc zewnętrzne systemy płatnicze nie są jeszcze zintegrowane z nowym rozwiązaniem.

google chrome 60 androidNowy widżet wyszukiwania

Jest też odmieniony widżet odpowiedzialny za szybkie wyszukiwanie treści. Powstał on w związku z kontrowersjami na terenie Rosji. Tamtejsze firmy zarzucały Google monopol. Po kliknięciu widżetu będzie można skorzystać z innego silnika wyszukiwania niż Google, a także wpisać pełen adres URL.

Najnowsza wersja Google Chrome na Androida powinna pojawić się w Google Play w nadchodzących dniach.

Źródło: Android Police