Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows 10 S dostępny dla wszystkich w formie plików ISO
Środa, 02 Sierpień 2017 10:50, Wpisany przez Wojtek Onyśków
surface laptop
Potrzebna jest jednak subskrypcja MSDN.

Zapowiedziany jakiś czas temu Windows 10 S jest już dostępny do pobrania dla wszystkich zainteresowanych. Pliki ISO trafiły bowiem na serwery MSDN.

Warto jednak dodać, że aby skorzystać z nowego systemu, należy posiadać opłaconą roczną subskrypcję MSDN. W takim przypadku pliki może pobrać każdy użytkownik systemu Windows 10, z ważną licencją na system w wersji Pro, Pro Education, Education oraz Enterprise. Nie kwalifikuje się zatem wyłącznie Windows 10 Home.

Po instalacji aktywacja odbywa się w sposób automatyczny, a użytkownik może skorzystać ze wszystkich funkcji Windows 10 S. Przypomnijmy, że te są ograniczone w stosunku do tradycyjnej wersji Windows 10.


Z poziomu Windows Store w każdym momencie można powrócić do normalnej wersji Windowsa, z racji, iż posiadamy już taką licencję.

Z dokumentacji wynika, że możliwość pobrania plików ISO z MSDN została oddana przede wszystkim dla placówek szkolnych, które mogą przetestować integralność systemu przed jego pełną instalacją na wszystkich komputerach.

Źródło: Neowin