Instalki.pl » Aktualności » Software » Nie otrzymałeś jeszcze Windows 10 Creators Update? Twój procesor może nie być kompatybilny
Środa, 19 Lipiec 2017 07:57, Wpisany przez Wojtek Onyśków
creators update
Nie wszystkie układy są wspierane.

Windows 10 Creators Update został oficjalnie udostępniony 11 kwietnia bieżącego roku. Jednak nie wszyscy użytkownicy otrzymali aktualizację. Część wciąż czeka na swoją kolej.

Jak się okazuje, nie wszystkie urządzenia są kompatybilne z najnowszą aktualizacją. Brak obsługi dotyczy między innymi czterech układów Intel Atom bazujących na architekturze Clover Trail. Mowa o Atomie Z2760, Z2520, Z2560 oraz Z2580.

Firma Acer, której komputery 2w1 bazują na tych układach, wyjaśnia, że pracuje z Microsoftem nad ewentualnym dodaniem wsparcia dla nieobsługiwanych procesorów.

Co ciekawe, posiadacze urządzeń z tymi układami mogli bezproblemowo pobrać aktualizację. Uruchomienie instalacji nie było jednak możliwe.

Urządzenia z Intel Atom Clover Trail były szczególnie popularne w latach 2013-2015, podczas gdy na rynku najnowszym systemem był Windows 8.1. Nie są to jednak aż tak stare urządzenia, by nie mogły otrzymać aktualizacji. Być może Acer będzie w stanie coś wskórać i ostatecznie Creators Update zostanie dla tych sprzętów udostępnione.


Źródło: Technobuffalo