Instalki.pl » Aktualności » Software » To koniec popularnego odtwarzacza multimediów. Twórcy wstrzymują prace
Poniedziałek, 17 Lipiec 2017 10:31, Wpisany przez Wojtek Onyśków
mpc hc
Wydano prawdopodobnie ostatnią wersję w historii programu.

Po 11 latach rozwoju deweloperzy odpowiedzialni za popularny odtwarzacz multimediów Media Player Classic – Home Cinema postanowili wstrzymać prace nad aplikacją. Wydali właśnie ostatnią wersję swojego programu.

W oficjalnym komunikacie lider projektu kryjący się pod nickiem XhmikosR wyjaśnia powody swojej decyzji. W przeciągu ostatnich miesięcy liczba aktywnych deweloperów wciąż spadała, by ostatecznie osiągnąć zero. „Niestety oznacza to, że projekt jest oficjalnie martwy, a to wydanie będzie ostatnim” - czytamy na blogu.

mpc hcMPC-HC

Nadzieja umiera ostatnia

XhmikosR nie składa jednak broni. „Jeżeli ktoś chce dołączyć do projektu i posiada doświadczenie w C/C++, niech wyśle wiadomość na IRC-u lub za pośrednictwem e-maila” - pisze.

Jeżeli jednak nie znajdą się chętni, MPC-HC oficjalnie przestanie być rozwijane. XhmikosR podziękował wszystkim, którzy przez ostatnie 11 lat w jakikolwiek sposób współtworzyli projekt.

Najnowszą i prawdopodobnie ostatnią wersję Media Player Classic – Home Cinema można pobrać z naszego działu download. Lista zmian obejmuje przede wszystkim poprawki i usprawnienia poszczególnych komponentów odtwarzacza.

Źródło: MPC-HC