Instalki.pl » Aktualności » Software » To już koniec wsparcia dla Windows Phone 8.1
Poniedziałek, 10 Lipiec 2017 19:35, Wpisany przez Amadeusz Cyganek
wp81-review-hero
Raczej nie dotknie to zbyt wielu użytkowników.

Microsoft zaprezentował kolejną złą wiadomość dla miłośników smartfonów z systemem tego producenta - tym razem na bocznicę odesłany został jeden z najpopularniejszych OS-ów - Windows Phone 8.1.

Co tu dużo mówić - wpływ Microsoftu na rozkład sił w kwestii mobilnych systemów operacyjnych jest po prostu znikomy. Wedle raportu analityków z firmy Gartner Windows posiadał ledwie 0,3% udziałów w kwestii mobilnych OS-ów. Sam Windows Phone 8.1 miał jednak w tym wyniku bardzo duże zasługi - mimo wprowadzenia na rynek Windowsa 10 Mobile aktualizacje do tego systemu otrzymało bardzo niewiele sprzętów wcześniej korzystających z Windows Phone 8.1. Z racji tego starsza odsłona okienek o tej pory znajduje się na nawet 3/4 urządzeń korzystających z systemu Microsoftu, jak mało by ich nie było.

Dlatego też informacja o zakończeniu wsparcia dla Windows Phone 8.1 w dniu jutrzejszym to informacja stosunkowo ważna i kończąca pewną epokę. I choć pojawiają się wieści o możliwym powrocie Microsoftu na działkę mobilną, to po aktywności (a raczej jej braku) tego koncernu w ostatnich latach może być naprawdę trudno o odbudowę zaufania klientów. 

źródło: liliputing