Instalki.pl » Aktualności » Software » ZeniMax pozwane za zwiastun Fallout 4. Muzykowi nie spodobała się w nim przemoc
Piątek, 07 Lipiec 2017 09:49, Wpisany przez Wojtek Onyśków
the wanderer fallout 4
Autor wykorzystanego utworu domaga się dużego odszkodowania.

Dion DiMucci, autor utworu wykorzystanego w zwiastunie do gry Fallout 4, postanowił pozwać firmę ZeniMax Media, właściciela studia Bethesda. Nie spodobał mu się sposób, w jaki przedstawiony został trailer.

DiMucci co prawda podpisał umowę z ZeniMax, umożliwiając wykorzystanie utworu „The Wanderer” na potrzeby reklam Fallout 4, jednak zastrzegł sobie prawo do zmiany wynagrodzenia i warunków umowy z możliwością wycofania się, jeżeli jego żądania nie zostaną spełnione.

ZeniMax rzekomo nie negocjowało z DiMuccim. Ponadto w pozwie czytamy, że „The Wanderer” został wykorzystany w zwiastunie, który przedstawiał „wielokrotne zabójstwa w mrocznym, dystopijnym świecie, w którym przemoc jest gloryfikowana”.


Muzykowi nie podoba się również, że wspomniane „zabójstwa i akty przemocy nie były wynikiem obrony niewinnego życia, a odrażającą sceną, mającą przypodobać się młodym konsumentom”.

Prawnicy DiMucciego wyjaśniają, że scenariusz zwiastuna powinien skupiać się na walce o przetrwanie w postapokaliptycznym świecie, bez uciekania się do przemocy.

Alternatywnie muzyk powinien zostać odpowiednio nagrodzony za „powiązanie z niemoralnymi scenami”. Z tego względu DiMucci domaga się odszkodowania w wysokości przynajmniej 1 miliona dolarów.

Warto dodać, że wspomniany zwiastun został opublikowany już w 2015 roku, jeszcze przed premierą Fallout 4, a pozew wpłynął dopiero teraz.

Źródło: The Wrap