SQL/DB Error -- [
    Error selecting database admin_joomla4!
  1. Are you sure it exists?
  2. Are you sure there is a valid database connection?
]
SQL/DB Error -- [MySQL server has gone away]
SQL/DB Error -- [MySQL server has gone away]
Windows 10 będzie nagabywać użytkowników. Pojawi się nowy komunikat - Instalki.pl
Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows 10 będzie nagabywać użytkowników. Pojawi się nowy komunikat
Poniedziałek, 03 Lipiec 2017 11:00, Wpisany przez Wojtek Onyśków
windows 10
Microsoft chce zabezpieczyć wszystkich przed malware.

Microsoft wyjaśnia na swoim blogu, że bezpieczeństwo użytkowników jest najważniejsze. A najlepszą ochronę można uzyskać poprzez aktualizację systemu do najnowszej wersji. Właśnie z tego względu gigant z Redmond będzie wyświetlać w Windows 10 komunikaty zachęcające do przeprowadzenia aktualizacji.

Te będą się pokazywać wszystkim użytkownikom, którzy nie przeprowadzili jeszcze uaktualnienia do Creators Update, czyli najnowszej dużej aktualizacji Windows 10. Specjalne okienko będzie się pojawiać maksymalnie pięć razy, prosząc jednocześnie o przejrzenie ustawień prywatności.

windows 10 komunikat
Microsoft będzie przypominać o dużej aktualizacji

Microsoft tłumaczy, że wraz z każdą dużą aktualizacją systemu wprowadzane są kolejny formy zabezpieczeń, chroniące przed złośliwym oprogramowaniem i groźnymi atakami hakerskimi. Właśnie dlatego warto zaktualizować Windows 10 do najnowszej wersji.

Jednocześnie firma przypomina, że pierwotna wersja Windows 10, która ukazała się w 2015 roku, nie jest już wspierana. Osoby, które nie wykonały aktualizacji do Anniversary Update, nie otrzymają już miesięcznych uaktualnień związanych z zabezpieczeniami. Warto zatem zainstalować najnowszą wersję. Można tego dokonać z poziomu Windows Update.

Źródło: Microsoft