Instalki.pl » Aktualności » Software » Ktoś jeszcze korzysta z GG? Komunikator w 5 lat stracił 3/4 użytkowników
Czwartek, 29 Czerwiec 2017 11:16, Wpisany przez Wojtek Onyśków
gg
Upadek popularnej niegdyś usługi.

Niegdyś najważniejsza forma internetowej komunikacji, dziś relikt przeszłości, z którego rzadko kto korzysta. Tak wygląda obecnie sytuacja GG, polskiego komunikatora internetowego.

Według wyliczeń Gemiusa dla serwisu Wirtualne Media, GG straciło przez ostatnie pięć lat aż 3/4 użytkowników. W maju 2012 roku desktopowy komunikator notował 5,43 mln użytkowników miesięcznie i 9,45 mln odsłon.

W maju 2017 roku było to już zaledwie 1,41 mln użytkowników. W pięć lat liczba osób korzystających z komunikatora spadła zatem o 74%.

Spadło też zainteresowanie witryn internetowych powiązanych z GG. Przykładowo serwis GG.pl notował w maju 2012 roku 2,05 mln realnych użytkowników, a pięć lat później było to już 432,9 tys. użytkowników.

Warto dodać, że w najbliższym czasie GG trafi w nowe ręce. Zainteresowanie przejęciem ogłosiła Grupa Sare, która chce wykupić komunikator wraz z towarzyszącymi usługami za maksymalnie 2,4 mln złotych.

Przyszli właściciele mają plan na rozwój usługi. Chcą między innymi reaktywować pocztę e-mail i nastawić się na klienta biznesowego. Analitycy wskazują, że może to być dobra decyzja, gdyż na rywalizację z komunikatorem Facebooka nie ma najmniejszych szans.

Źródło: Wirtualne Media