Instalki.pl » Aktualności » Software » W tych krajach WhatsApp pełni nietypową funkcję
Wtorek, 27 Czerwiec 2017 09:19, Wpisany przez Wojtek Onyśków
whatsapp
Nie tylko komunikator.

WhatsApp to aplikacja znana na całym świecie. Służy do szybkiego wymieniania wiadomości z innymi osobami, przesyłania zdjęć i linków. W przypadku wielu użytkowników skutecznie wyparła tradycyjne SMS-y.

W niektórych krajach aplikacja pełni nie tylko funkcję komunikatora, po części przejmując rolę Facebooka. Użytkownicy wykorzystują ją bowiem jako źródło najświeższych informacji z kraju i ze świata.

Wynika tak z badania przeprowadzonego przez Reuters Institute. Czytamy w nim, że w Malezji główną aplikacją do poznawania najnowszych wiadomości jest właśnie WhatsApp. W pierwszej kolejności wybiera go aż 51% respondentów.

Podobnie jest w przypadku Brazylii, gdzie WhatsApp jest pierwszym źródłem informacji dla 46% badanych osób. Trend ten jest również zauważalny w Chile, Singapurze, Hongkongu, Hiszpanii i Turcji.

Bezpieczny komunikator

Dlaczego w tych krajach do pozyskania nowych wiadomości korzysta się z WhatsAppa? Niektórzy operatorzy nie naliczają danych za użytkowanie tej aplikacji. Komunikator oferuje również pełne szyfrowanie wiadomości, co ma znaczenie chociażby w Turcji, gdzie obywatele boją się wymieniać antyrządowe informacje.

W ujęciu globalnym pierwszym źródłem informacji wciąż pozostaje Facebook. Wskazuje na niego aż 47% ankietowanych. Badanie zostało przeprowadzone w 36 krajach na grupie 71805 respondentów.

Źródło: Engadget