Instalki.pl » Aktualności » Software » Apple robi czystki. Z App Store wylecą tysiące aplikacji
Czwartek, 22 Czerwiec 2017 11:50, Wpisany przez Wojtek Onyśków
app store
Amerykańska firma rozpoczyna walkę z klonami.

Apple rozpoczęło czystki w swoim sklepie z aplikacjami. Według TechCrunch już teraz z repozytorium wyleciały setki tysięcy pozycji, które nie spełniają regulaminu amerykańskiej firmy.

Mowa przede wszystkim o aplikacjach, które są klonami innych pozycji i oferują dosłownie te same funkcje. Ze sklepu usunięte zostaną też programy tworzone przy pomocy generatorów aplikacji.

Jednym z przykładów są setki klonów Flappy Bird, które powstają za pomocą generatorów. Deweloperzy podmieniają w nich wyłącznie kilka grafik, by odróżniały się od siebie. Tego typu aplikacje zostaną usunięte z App Store.

Realizuj własne pomysły. Wiemy, że je posiadasz, więc zacznij wcielać je w życie. Nie kopiuj najnowszej popularnej aplikacji z App Store, zmieniając wyłącznie kilka drobnych elementów. Oprócz ryzykowania pozwem sądowym, sprawiasz również, że App Store jest trudniejszy w przeglądaniu” - tłumaczy Apple w instrukcji dla deweloperów.

Z repozytorium usunięte zostaną także aplikacje, które nie były pobierane od długiego czasu. Dzięki temu Apple chce sprawić, by w sklepie znalazły się wyłącznie nowoczesne pozycje, wspierające współczesne standardy.

Wraz z premierą iOS 11 Apple pozbędzie się też aplikacji niewspierających architektury 64-bitowej.

Producent nie wydał oficjalnego oświadczenia w związku z czystkami w App Store, tak więc nie wiemy, jakie dokładnie aplikacje zostaną usunięte.

Źródło: TechCrunch