Instalki.pl » Aktualności » Software » Apple macOS High Sierra: nowy system ma być jeszcze lepszy
Poniedziałek, 05 Czerwiec 2017 21:16, Wpisany przez Aleksander Piskorz
mozilla
Poznaliśmy zmiany.

macOS High Sierra to odświeżona wersja poprzedniej kompilacji systemu przeznaczonej dla MacBooków oraz iMaców. Tym razem Apple skupiło się głównie na zmianach "pod maską", jednak z tą aktualizacją czeka na Was także kilka nowości.

W macOS High Sierra znajdziemy od teraz usprawnioną przeglądarkę Safari, która ma zaoferować o 80% szybsze wczytywanie skryptów na stronach niż Google Chrome. Apple zapowiedziało także, iż dzięki maszynowemu uczeniu się, przeglądarka Safari będzie w stanie blokować śledzenie użytkownika oraz jego działań w sieci, a także wstrzymywać autoodtwarzanie multimediów na stronach internetowych.

Zapowiedź macOS High Sierra - Apple

Nowe oprogramowanie pozwoli także na integrację aplikacji do wiadomości email wraz z wyszukiwarką Spotlight. Użytkownicy będą w stanie oglądać wiadomości oraz okna w programie bezpośrednio na podzielonym wyświetlaczu.

Najważniejszą zmianą w macOS High Sierra jest jednak zupełnie nowy system plików: Apple File System. Firma z Cupertino obiecuje sprawniejszą obsługę najnowszych dysków oraz przede wszystkim optymalizacje związane z prędkością wczytywania plików. Co prawda na scenie nie dowiedzieliśmy się za dużo na temat AFS, jednak można śmiało założyć, że ta funkcja znacznie przyspieszy nawet nieco starsze sprzęty.

Dobra wiadomość na koniec: Apple poinformowało, iż macOS High Sierra będzie w stanie działać bez problemu na każdym komputerze, który obsłużył do tej pory wersję Sierra.

Aktualizacja pojawi się na jesień tego roku.