Instalki.pl » Aktualności » Software » Apple oficjalnie prezentuje iOS 11
Poniedziałek, 05 Czerwiec 2017 20:47, Wpisany przez Aleksander Piskorz
mozilla
Sporo nowości.

Podczas konferencji WWDC 2017, Apple postanowiło oficjalnie zaprezentować swój najnowszy, mobilny system operacyjny. Użytkownicy korzystający z iPhone'ów oraz iPadów znajdą w nim sporo przydatnych nowości.

Pierwszą z nich są między innymi zmiany w Messages. Od teraz wiadomości przesyłane między urządzeniami będą szyfrowane end-to-end oraz przechowywane w chmurze, co ma zwiększyć ilość miejsca w samym smartfonie.

Zmian doczekał się także system płatności Apple Pay oraz Siri. Pierwsza z usług pozwoli na przelewanie pieniędzy do innych użytkowników korzystających z iOS, a druga obsłuży nasze polecenia w większej ilości aplikacji oraz odpowie w kilku różnych intonacjach. Niestety, asystentka Siri dalej nie obsługuje języka polskiego.

ios 11

Najważniejszą zmianą w iOS 11 jest jednak usprawniona aplikacja kamery. Nagrywanie filmów ma odbywać się teraz w formacie HEIF, który będzie kompatybilny z standardowym JPG – amerykańska firma nie zdradziła jednak większej ilości szczegółów.

Ostatnią ze zmian w nowym oprogramowaniu jest odświeżone centrum kontroli. Centrum powiadomień ma być od teraz dostępne bez konieczności przewijania – wszystko to za sprawą specjalnych kafelków w interfejsie.

Apple zapowiedziało również, iż zmiany doczeka się sklep z aplikacjami – App Store. W tym wypadku poprawki będą dotyczyć samego wyglądu oraz zupełnie nowych sekcji z grami oraz programami.

Stabilna wersja systemu będzie trafiać na kompatybilne smartfony i tablety już na jesień tego roku.