Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft pracuje nad trzema nowymi wersjami Windows 10?
Poniedziałek, 05 Czerwiec 2017 14:45, Wpisany przez Wojtek Onyśków
windows 10
Kolejna dawka przecieków.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że Microsoft omyłkowo wydał wadliwą aktualizację systemu Windows 10, która mogła zawiesić komputery i smartfony. Obserwatorzy Microsoftu wykryli w tym buildzie wzmianki na temat trzech nowych wersji Dziesiątki.

Wszystko wskazuje na to, że Microsoft pracuje nad trzema kolejnymi wersjami swojego systemu. Mowa o Windows Server 2016 ServerRdsh, Windows 10 Pro for Advanced PSs oraz Windows 10 Pro N for Advanced PCs.

Informacje o nowych wersjach zostały zawarte w plikach konfiguracyjnych wadliwej kompilacji 16212. Jak podaje serwis Windows Power User, nowe edycje są prawdopodobnie przeznaczone dla przedsiębiorstw i uczelni. Nazwy wskazują, że będą to wersje przystosowane do działania na potężnych maszynach. Pojawi się bowiem wsparcie dla czterech fizycznych procesorów i obsługa nawet 6 terabajtów RAM-u.

windows 10 nowe wersjeZrzut z plików konfiguracyjnych Windows 10

Wersja N będzie natomiast przeznaczona na rynek europejski, gdzie klient może sobie wybrać, jaki odtwarzacz multimediów będzie odpowiedzialny za uruchamianie płyt CD, DVD i innych plików multimedialnych.

Źródło: MS Power User