Instalki.pl » Aktualności » Software » Rewolucja w Skype. Komunikator upodabnia się do Snapchata?
Piątek, 02 Czerwiec 2017 09:29, Wpisany przez Wojtek Onyśków
Nowy Skype
Zmiany mogą nie przypaść do gustu bardziej konserwatywnym użytkownikom.

Microsoft zaskoczył wszystkich i udostępnił zupełnie nową wersję Skype’a na Androida. Komunikator doczekał się między innymi nowego interfejsu.

Skype znany jest przede wszystkim z możliwości wykonywania rozmów głosowych i wideo, jednak najnowsza wersja na pierwszym miejscu stawia czat tekstowy. Ten został podzielony na trzy sekcje.

Główna służy oczywiście do pisania wiadomości. Kolejna to swego rodzaju uniwersalna wyszukiwarka, z poziomu której przykładowo znajdziemy restaurację i zarezerwujemy stolik. Można też wyszukiwać zdjęcia, materiały wideo, jak również korzystać z dodatków do wklejania zawartości z takich stron, jak Giphy, Gfycat czy YouTube.

nowy skypeNowy Skype

Ostatnia z funkcji umożliwia szybkie wykonanie zdjęcia lub krótkiego wideo, które następnie można podpisać i dodać do niego naklejki, by w takiej formie udostępnić znajomym. Pod tym względem Skype przypomina nieco Snapchata.

Jeszcze większe podobieństwo widoczne jest w innej funkcji, która umożliwia udostępnianie wspomnień i najciekawszych chwil z ostatniego tygodnia. Materiał ten jest widoczny dla naszych znajomych wyłącznie przez tydzień, po czym jest usuwany. Internauci mogą na nie reagować za pomocą szybkiego kliknięcia, podobnie jak w Snapchacie.

nowy skypeNowy Skype

Zmiany zaszły także w wideorozmowach, podczas których również można wklejać ikony emocji czy też naklejki. W przypadku grupowych rozmów można dowolnie przemieszczać swoich rozmówców.

Z pomniejszych funkcji warto wymienić chociażby możliwość kolorowania czatu tekstowego. Nowy interfejs docelowo dostępny będzie na wszystkich platformach mobilnych i desktopowych, jednak obecnie udostępniono go wyłącznie na Androida. Aktualizacja jest już dostępna w Google Play.


Źródło: Microsoft