Instalki.pl » Aktualności » Software » Nova Launcher otrzymuje funkcje z Androida O
Poniedziałek, 29 Maj 2017 16:38, Wpisany przez Aleksander Piskorz
john mcafee phone
W wersji beta.

Nova Launcher to jeden z najpopularniejszych launcherów, które są dostępne dla systemu Android. Aplikacja pozwala nie tylko zmieniać ikony, ale również jest naprawdę konfigurowalna, czym zyskała sobie serca użytkowników. Tym razem do wersji beta wspomnianej aplikacji trafiło kilka możliwości, które do tej pory były zarezerwowane jedynie dla Androida O.

Konkretniej chodzi tutaj chociażby o dynamiczne powiadomienia, które wyświetlane są bezpośrednio na ikonie aplikacji. Tego typu zdarzenia będą pokazywane w postaci małych znaków i mogą dotyczyć zarówno nieodebranych połączeń, jak i innych informacji przesyłanych przez aplikację. 

novapowiadomienia Copy

Druga z nowości, to Dots, czyli wyświetlanie oczekujących powiadomień z konkretnej aplikacji. Forma "kropek" jest minimalistyczna i przyjemna do oglądania.

Nova Launcher w wersji beta wprowadza także zmianę paska wyszukiwania na okrągły.

Aby włączyć nowy styl powiadomień, wystarczy, że przejdziecie do ustawień oraz zakładki związanej bezpośrednio z notyfikacjami. Opcja Dots powinna na Was tam już czekać.

Warto pamiętać jednak, iż wspomniane nowości są dostępne na razie jedynie w wersji beta launchera. Nie wiadomo, kiedy dokładnie trafią one do stabilnej wersji.

Źródło: XDA