Instalki.pl » Aktualności » Software » Rosja stworzy własnego, „bezpiecznego” Skype’a
Poniedziałek, 29 Maj 2017 09:30, Wpisany przez Wojtek Onyśków
rosja skype
Alternatywa dla popularnego komunikatora.

Skype to jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Z racji, iż jest tworzony przez Microsoft, nie wzbudza on zaufania w rosyjskich władzach. Z tego też względu Rosja chce stworzyć własną alternatywę dla tej aplikacji.

Pierwsze rozmowy na temat stworzenia własnego komunikatora były toczone już w ubiegłym roku. Teraz projekt oficjalnie przeszedł do fazy realizacji. Rozwiązanie będzie przeznaczone przede wszystkim dla rosyjskich firm i rządu.

Komunikacja będzie się odbywać w oddzielnej sieci, niepowiązanej z globalnym internetem. W ten sposób twórcy chcą się zabezpieczyć przed ewentualnym atakiem hakerskim.

Za stworzenie komunikatora odpowiedzialne będzie Rostec Corporation, należące do rosyjskiego rządu. Przy platformie współpracować będą także OMMG Technology oraz Mind Labs, a rozwiązania telekomunikacyjne dostarczy Bulat. Warto dodać, że wszystkie te firmy pochodzą z Rosji.

Komunikator będzie obsługiwać wszystkie najpopularniejsze funkcje. Mowa o czacie tekstowym, rozmowach głosowych, wideo, a nawet udostępnianiu plików i dokumentów. Obecnie tworzony jest pierwszy prototyp aplikacji. 

Źródło: Neowin