Instalki.pl » Aktualności » Software » Google zadowolone z Windows 10 S. Nie boi się konkurencji
Poniedziałek, 08 Maj 2017 09:49, Wpisany przez Wojtek Onyśków
windows 10 s
Pracownik firmy wypowiedział się o nowym produkcie Microsoftu.

Zaprezentowany w ubiegłym tygodniu Windows 10 S to „odchudzona” wersja systemu operacyjnego, przeznaczona przede wszystkim dla sektora edukacyjnego. Jednym z ograniczeń jest między innymi możliwość instalacji aplikacji wyłącznie z Windows Store.

Nowy system Microsoftu pod wieloma względami przypomina Chrome OS. Google też zauważa te podobieństwa i jest z nich zadowolone.

Prabhakar Raghavan z Google w rozmowie z Business Insider przyznał, iż jest szczęśliwy z faktu, że inne firmy kopiują ich rozwiązanie. Oznacza to bowiem, że jego zespół obrał odpowiedni kierunek i stworzył zupełnie nową kategorię produktową, która ma sens.


Raghavan przyznaje również, że Google nie obawia się konkurencji ze strony Surface Laptop. Chromebooki są dostępne na rynku od dłuższego czasu i zdobyły już popularność. Microsoft ze swoim pomysłem musi się natomiast przebić.

Warto dodać, że Windows 10 S w każdej chwili można zaktualizować do wersji Pro, która oferuje wszystkie możliwości „klasycznej” Dziesiątki, włącznie z instalacją programów Win32. Więcej na temat samego systemu piszemy w osobnym artykule.

Źródło: Neowin