Instalki.pl » Aktualności » Software » Korzystasz z 32-bitowej przeglądarki na 64-bitowym systemie? Chrome wymusi zmianę
Piątek, 05 Maj 2017 08:58, Wpisany przez Wojtek Onyśków
google chrome
W ramach najnowszej wersji.

Google Chrome 58 trafił do kanału stabilnego, dzięki czemu mogliśmy sprawdzić, jakie zmiany i nowości przyszykowali dla nas programiści. Jest między innymi migracja na 64-bitową edycję przeglądarki.

Dotyczy to osób, które wciąż korzystają z Google Chrome w wersji 32-bitowej na 64-bitowym systemie Windows. W takim przypadku przeglądarka podczas aktualizacji automatycznie zainstaluje wydanie 64-bitowe. Warunkiem jest jednak posiadanie przynajmniej 4 GB pamięci RAM.

Google załatało również znane luki i wypłaciło z tego tytułu nagrody niezależnym badaczom. Z racji braku większej liczby nowości warto przeanalizować Chrome 59, który trafił do kanału beta.

Nadchodząca wersja przeglądarki zaoferuje natywny system powiadomień w macOS. Wyskakujące notyfikacje będą obsługiwane bezpośrednio przez system, nie będą już prostokątne i zyskają zaokrąglony kształt.

chrome powiadomienia macosPowiadomienia w macOS

Będzie też natywne wsparcie dla animowanych plików PNG. APNG działają podobnie jak popularne GIF-y, jednak wspierają 8-bitową przezroczystość.

Google Chrome 59 powinien trafić do kanału stabilnego w przeciągu czterech tygodni.

Pobierz:

Źródło: 9to5Google