Instalki.pl » Aktualności » Software » Pentagon przyznaje, że wciąż używa Windows 95
Poniedziałek, 24 Kwiecień 2017 12:23, Wpisany przez Wojtek Onyśków
windows 95
Archaiczna epoka nadal trwa.

Przedstawiciele amerykańskiego Pentagonu przyznają, że wiele z krytycznych pod względem funkcjonowania komputerów wciąż działa w oparciu o Windows XP, a nawet starsze Windows 98 i Windows 95.

Przestarzała platforma jest dostępna na 75% komputerów kontrolnych. Włodarze Pentagonu wyjaśniają jednak, że nie ma powodów do obaw, gdyż większość z tych urządzeń nie jest podłączona do internetu.

Włamanie do takiego komputera nie jest zatem łatwe, choć obecność w lokalnej sieci z pewnością ułatwia nieco zadanie. Korzystanie z tak przestarzałych systemów jak Windows 95 może nieść ze sobą spore zagrożenie.

Co więcej, część urządzeń kontrolnych opartych na Windows 95 i 98 jest połączona z sensorami, które mimo wszystko łączą się z internetem. Zagrożenie włamaniem jest zatem realne.

Większość przestarzałych komputerów Pentagonu zostanie wymieniona na urządzenia z Windows 10, w ramach programu realizowanego wraz z Microsoftem. Migracja ma zostać zakończona jesienią bieżącego roku. Do tego czasu część systemów obronności Stanów Zjednoczonych polega na oprogramowaniu, które powstało niemal 22 lata temu.

Źródło: Softpedia