Instalki.pl » Aktualności » Software » Google Chrome może otrzymać wbudowanego adblocka
Czwartek, 20 Kwiecień 2017 09:14, Wpisany przez Wojtek Onyśków
chrome
Google rozprawi się z reklamami?

Opera była pierwszą dużą przeglądarką, która otrzymała natywnego adblocka. Wszystko wskazuje na to, że nad podobnym rozwiązaniem pracuje Google.

The Wall Street Journal podaje, powołując się na własne źródła, że Google pracuje nad adblockiem w przeglądarce Chrome. Oficjalna prezentacja rozwiązania może nastąpić w przeciągu kilku najbliższych tygodni.

Według przekazywanych informacji adblock będzie domyślnie włączony zarówno w wersji desktopowej, jak i mobilnej przeglądarki. Dlaczego Google zdecydowało się na takie rozwiązanie? Przede wszystkim chce zapewnić większą wygodę użytkownikom i jednocześnie powstrzymać rozwój adblocków od firm trzecich.

Adblock od Google najprawdopodobniej będzie działać w wybiórczy sposób. Blokowane będą reklamy, które są niezgodne z najnowszym kodeksem firmy. Mowa między innymi o wyskakujących banerach czy automatycznie odtwarzanych wideo.

Główna część przychodu Google pochodzi właśnie z reklam. Praca nad wbudowanym adblockiem jest zatem ciekawym ruchem ze strony amerykańskiej firmy. Oficjalnie gigant nie potwierdza powyższych doniesień.

Zobacz również: 5 programów do blokowania reklam

Źródło: Android Authority