Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft rozpoczyna prace nad kolejną dużą aktualizacją Windows 10
Wtorek, 11 Kwiecień 2017 12:03, Wpisany przez Wojtek Onyśków
redstone
Redstone 3.

Najnowsza aktualizacja Creators Update dla systemu Windows 10 od dzisiaj będzie się pojawiać u kolejnych użytkowników. Tymczasem Microsoft pracuje już w pocie czoła nad kolejnym dużym uaktualnieniem.

Roboczo jest ono nazywane jako Redstone 3 i już jesienią powinno oficjalnie zadebiutować w systemie. Osoby korzystające z testowych wersji Windows 10 otrzymały właśnie pierwszy build, oznaczony numerem 16170.

Przedstawiciele Microsoftu wyjaśniają, że w wydaniu tym nie pojawiło się zbyt wiele nowości widocznych gołym okiem. Programiści pracują bowiem nad udoskonaleniami OneCore i wprowadzają poprawki do kodu źródłowego. Z tego też względu w systemie mogą występować błędy.

Mimo wszystko użytkownicy, którzy zainstalowali już testową wersję systemu, dostrzegli kilka nowych funkcji. Mowa między innymi o dedykowanym panelu, za pomocą którego będzie można przypiąć wybrane osoby z naszej listy kontaktów do paska zadań. Dzięki temu komunikacja z nimi będzie ułatwiona i nie będzie wymagać przełączania się pomiędzy kilkoma komunikatorami.

redstone 3Nowa funkcja w Redstone 3 związana jest z kontaktami

Początkowo rozwiązanie to miało się pojawić w Creators Update, jednak Microsoft zdecydował się je opóźnić. Najprawdopodobniej zadebiutuje dopiero jesienią, wraz z Redstone 3.

Źródło: Softpedia