Instalki.pl » Aktualności » Software » 5 aplikacji na Androida, które powinieneś sprawdzić [Aplikacje tygodnia #24]
Sobota, 01 Kwiecień 2017 17:33, Wpisany przez Przemysław Kreft
Aplikacje tygodnia 24
Przedstawiamy kolejną część serii zestawień najciekawszych aplikacji dla Androida.

Liczba dostępnych aplikacji w sklepie Google Play przekracza już 2,8 mln. Nic dziwnego – niezwykła popularność smartfonów i tabletów działających pod kontrolą systemu Android sprawia, że coraz więcej twórców chce zdobyć choć malutką część tego tortu.

Szeroki wybór aplikacji to dla użytkowników dobra wiadomość, jednak coraz trudniej jest wybrać przydatne i ciekawe pozycje. Poniżej znajdziecie zestawienie nowych gier i aplikacji (lub ich aktualizacji), które warto wypróbować.

Super Mario Run

Cena: pełna wersja 45,00 zł / Wymagania: Android 4.2 i nowsze

Super Mario Run

Kultowy Mario jest już dostępny dla użytkowników systemu Android. Gra SuperMario Run opiera się na prostej mechanice – tytułowy bohater biegnie automatycznie przez planszę, a naszym zadaniem jest sterowanie skakaniem, by zdobywać monety, pokonywać przeszkody I atakować przeciwników.

Super Mario Run dostępny jest za darmo, jednak bezpłatnie dostępne są jedynie cztery pierwsze poziomy. Warto dodać, że poza klasycznym trybem rozgrywki dostępnych jest kilka dodatkowych opcji, jak możliwość rywalizacji ze znajomymi. Pełna wersja kosztuje 45 zł. Gra wymaga aktywnego połączenia z internetem.Ninja Arashi

Cena: 0 zł / Zawiera reklamy / Android: 2.3 i nowsze

Ninja Arashi

Coś dla fanów tajemniczych japońskich wojowników. Ninja Arashi to gra platformowa, w której wcielamy się w rolę tytułowego wojownika, który musi przedrzeć się przez nieprzyjazne światy, by uwolnić porwanego syna.

Po drodze możemy korzystać z różnorodnych broni i ulepszać umiejętności bohatera. Na uwagę zasługuje prosta, lecz wciągająca rozgrywka i staranna oprawa graficzna. Do dyspozycji mamy 3 różne mapy z 45 poziomami.Meteor - App Speed Test

Cena: 0 zł / Android: 4.1 i nowsze

Meteor - App Speed Test

Prosta w obsłudze aplikacja do pomiaru prędkości połączenia internetowego z atrakcyjnym i nowoczesnym interfejsem. Meteor sprawnie przeprowadzatest prędkości i wyświetla czytelne podsumowanie.

Meteor wyróżnia się dodatkowymi informacjami o oczekiwanej wydajności popularnych aplikacji korzystających z sieci (YouTube, Skype, Spotify itd.). Wyniki prezentowane są na oddzielnych kartach – znajdziemy tam również informacje o możliwościach, jakie daje nam nasze połączenie internetowe.
GlassWire – Data Usage Privacy

Cena: 0 zł / Android: 4.4 i nowsze

GlassWire

GlassWire to narzędzie do bardzo dokładnego śledzenia i kontrolowania aktywności sieciowej zainstalowanych na smartfonie aplikacji. Możemy dzięki niemu dpoznać szczegółowe statystyki użycia transferu danych. Dodatkowym atutem jest możliwość wyświetlania alertów z ostrzeżeniami przy po przekroczeniu ustalonego limitu lub gdy wybrane aplikacje łączą się z internetem.

Twórcy zadbali o atrakcyjną oprawę graficzną, dzięki czemu GlassWire nie przytłacza informacjami i z jego obsługą poradzą sobie również mniej doświadczeni użytkownicy.

GlassWire screen WakeMode

Cena: 0 zł / Android: 4.3 i nowsze

WakeMode

Ciekawa aplikacja służąca do monitorowania snu i zarządzania naszym cyklem dnia. WakeMode po zebraniu danych od użytkownika wyświetla w formie graficznej jego aktualny poziom energii. Korzystanie z aplikacji sprowadza się do odpowiadania na pytania dotyczące naszego snu i aktywności w ciągu dnia.

Regularne korzystanie z WakeMode może pomóc w lepszym zarządzaniu cyklem dobowym i w lepszym poznaniu swojego organizmu, jeśli chodzi o zarządzanie energią w ciągu dnia.

WakeMode screenTo już wszystkie nasze cotygodniowe propozycje. Jeżeli znasz nowości, o których powinniśmy napisać - koniecznie daj znać w komentarzu!