Instalki.pl » Aktualności » Software » IObit Malware Fighter 5 wydany. Wzmocniona ochrona przed ransomware
Środa, 29 Marzec 2017 12:11, Wpisany przez Wojtek Onyśków
malware fighter 5
Nowa wersja popularnego programu już dostępna.

Firma IObit wydała nową wersję swojego oprogramowania do ochrony komputera przed zagrożeniami. Malware Fighter 5 to między innymi nowy moduł do obrony przed wirusami szyfrującymi.

Oprogramowanie otrzymało zupełnie nowy silnik do ochrony przed tego typu szkodnikami. Anti-Ransomware Engine wykryje i zablokuje ataki, których celem jest zaszyfrowanie naszych plików.

Malware Fighter 5 otrzymał także moduł Camera Guard, który zablokuje zewnętrznym programom dostęp do naszej kamerki internetowej. Dzięki temu użytkownicy mają pewność, że nie są podglądani.

malware fighter 5Malware Fighter 5

Oprócz tego pojawiło się też narzędzie do skanowania plików pobieranych z internetu. Jeżeli program wykryje w nich złośliwe oprogramowanie, wyświetli odpowiedni komunikat i zablokuje dalsze akcje.

Wersja oznaczona numerem 5 otrzymała również usprawniony silnik do wykrywania zagrożeń. Skanowanie odbywa się szybciej przy jednoczesnym mniejszym zużyciu zasobów komputera.

Programiści zadbali też o lepszą kompatybilność z systemem Windows 10 oraz większa bazę wirusów, dzięki czemu program stał się skuteczniejszy.

Pobierz: IObit Malware Fighter 5

Źródło: IObit