Instalki.pl » Aktualności » Software » Vivaldi 1.8 z rozbudowaną historią wydany
Środa, 29 Marzec 2017 10:21, Wpisany przez Wojtek Onyśków
vivaldi 1-8
Przeglądarka otrzymuje nowe funkcje.

Przeglądarka Vivaldi została dzisiaj zaktualizowana do nowej wersji oznaczonej numerem 1.8. Jedną z największych nowości jest rozbudowany moduł historii.

Nowa funkcja pozwala użytkownikom odkrywać własne wzorce przeglądania, które są podparte statystykami i elementami wizualnymi. Pojawiły się wykresy i kolorowe mapy ciepła ukazujące główne trendy przeglądania. Jest też widok kalendarza ze szczegółowymi statystykami.

Wszystkie te elementy mają usprawnić odnajdywanie starych adresów witryn internetowych, nawet jeżeli nie pamiętamy ich nazwy. W takim przypadku wystarczy skojarzyć fakt odwiedzenia strony z konkretnym dniem aktywności.

Wyniki wyszukiwania można zawężać do konkretnych dat, z dokładnością do miesiąca lub poszczególnych dni. Jest też filtrowanie według daty, tytułu strony, adresu czy liczby odsłon.

vivaldi 1-8Vivaldi 1.8 – historia przeglądania

Warto dodać, że wszystkie te dane są przechowywane wyłącznie na urządzeniu. Vivaldi nie gromadzi na serwerach prywatnych informacji o swoich użytkownikach.

W przeglądarce pojawiła się też funkcja tworzenia notatek metodą przeciągnij i upuść. Wystarczy zaznaczyć interesujący nas tekst, a następnie przeciągnąć go do panelu bocznego. Tekst można kopiować nie tylko z witryn internetowych, ale także z dowolnej aplikacji.

Pojawiły się również zaawansowane opcje wyciszania kart. Użytkownik może teraz zdecydować, czy dopuścić odtwarzanie dźwięku we wszystkich kartach, tylko na bieżącej karcie, czy też zezwalać na dźwięk innym kartom tylko w momencie, gdy aktywna strona tego nie robi.

Oprócz tego w Vivaldi 1.8 zawarto kilka pomniejszych funkcji:
  • Opcję włączenia lub wyłączenia automatycznych aktualizacji w systemie Windows
  • Opcję ustawienia strony startowej jako strony głównej
  • Możliwość otwierania odnośników w bieżącej karcie z poziomu menu kontekstowego
  • Opcję wyświetlania ikon zahibernowanych kart w skali szarości
  • Podświetlanie dopasowań w menu rozwijanym pola adresu
  • Ulepszenia tłumaczeń dla Chromium


Pobierz:

Źródło: Vivaldi