Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft stworzył specjalną wersję Windows 10 dla chińskiego rządu
Środa, 22 Marzec 2017 13:10, Wpisany przez Wojtek Onyśków
windows 10 chiny
Wspólnie z chińską firmą.

Chiński rynek jest dla Microsoftu trudnym terenem działań. Ogromne piractwo związane z Windows XP, a później zakaz korzystania z Windows 8 w placówkach rządowych to problemy, z którymi musiała lub nadal musi zmagać się amerykańska firma.

Ósemka została zakazana po rewelacjach, jakie upublicznił Edward Snowden. Od tej pory Chiny pracowały nad własnym systemem operacyjnym bazującym na Linuksie – Red Flag. Tamtejszy rząd korzysta nawet z własnego edytora tekstowego – RedOffice, który jest modyfikacją OpenOffice.

Wszystko wskazuje jednak na to, że Microsoft może powrócić do łask. Firma ukończyła bowiem wspólne przedsięwzięcie z China Electronics Technology Group, które polegało na stworzeniu specjalnej wersji systemu Windows 10, przeznaczonej dla placówek rządowych.

Szczegóły na temat systemu nie są znane. Prawdopodobnie jest to zmodyfikowana edycja, charakteryzująca się innymi zasadami związanymi m.in. z prywatnością. Nie wiadomo, czy zaimplementowano nowe funkcje.

Warto dodać, że tradycyjna wersja Windows 10 jest dostępna dla chińskich konsumentów, jednak była zakazana w jednostkach rządowych. Dzięki współpracy z lokalną firmą Microsoft będzie w stanie ominąć ograniczenie i zwiększyć przychody z chińskiego rynku.

Źródło: Ars Technica