Instalki.pl » Aktualności » Software » Mapy Google przypomną, gdzie zaparkowaliśmy samochód
Wtorek, 21 Marzec 2017 09:53, Wpisany przez Wojtek Onyśków
mapy google parking
Nowa funkcja aplikacji od Google.

Mapy Google otrzymują w ostatnim czasie coraz więcej funkcji przeznaczonych dla kierowców. Najnowsza z nich spodoba się zapominalskim.

Wersja beta Google Maps potrafi bowiem przypomnieć, gdzie zaparkowaliśmy swój samochód. Aby jednak było to możliwe, po zaparkowaniu musimy sami oznaczyć to miejsce.

Użytkownik może nie tylko zaznaczyć lokację, ale także opisać ją w notatniku, a nawet zrobić zdjęcie. Dzięki temu łatwiej będzie mu odnaleźć pojazd na ogromnym parkingu.

W aplikacji można również wprowadzić pozostały czas, jeżeli parking wykupiliśmy na kilka godzin. Aplikacja przypomni, gdy taryfa będzie dobiegać końca.

Niestety cały proces odbywa się manualnie. Użytkownik musi wprowadzić wszystkie dane, by zapamiętać w aplikacji miejsce parkowania. Warto dodać, że konkurencyjne mapy od Apple robią to automatycznie.

Funkcja jest obecnie dostępna w wersji beta i do czasu premiery może jeszcze ulec zmianie. Osoby, które poszukują automatycznego wskazywania miejsca zaparkowania samochodu powinny skorzystać z Google Now. Aplikacja od dłuższego czasu potrafi o tym informować bez ingerencji ze strony użytkownika.

Źródło: The Verge