Instalki.pl » Aktualności » Software » Google Hangouts dzieli się na dwie aplikacje
Piątek, 10 Marzec 2017 18:10, Wpisany przez Aleksander Piskorz
GoNext Day2 HangoutsGroup Blog 1 APo8hvg.width-1000 Copy
To konkretne zmiany.

Google oficjalnie zapowiedziało wprowadzenie nowych zmian, które dotkną komunikator Hangouts. Od teraz popularna aplikacja podzieli się na dwa osobne programy, które będą służyć do innych czynności. Dzięki temu, użytkownicy będą mogli między innymi rozmawiać z 30 osobami jednocześnie.

Aplikacja Hangouts ma zostać podzielona na Chat oraz Meet. Każda z nich będzie spełniała różne funkcje. Meet będzie programem, który umożliwi rozbudowane wideokonferencje. Użytkownicy będą mogli zaprosić do nich nawet do 30 osób jednocześnie. Całość ma działać prosto i odbywać się za pomocą jednego, prostego linka.

Chat z kolei, to mały konkurent dla Slacka. Dzięki tej aplikacji, użytkownicy będą mogli dzielić się znajomymi lub współpracownikami pomysłami na projekty oraz komentować je na bieżąco. Chat umożliwi również swobodne dzielenie się plikami oraz zintegruje się z Kalendarzem i Dokumentami Google.

Nowe aplikacje mają trafić do Sklepu Play w przeciągu najbliższych dni. Osobiście przyznam, iż decyzja Google nie jest dla mnie zrozumiała, jednak może wyjść ona użytkownikom na dobre.

Źródło: Google