Instalki.pl » Aktualności » Software » Unia Europejska wciąż zaniepokojona zbieraniem danych przez Windows 10
Wtorek, 21 Luty 2017 12:35, Wpisany przez Wojtek Onyśków
windows 10 notebook
Pomimo ostatnich zmian poczynionych przez Microsoft.

Od momentu premiery Windows 10 Microsoft znajduje się pod ostrzałem osób, którym nie podoba się sposób zbierania danych przez system i wysyłania ich na serwery firmy. Właśnie z tego względu gigant z Redmond postanowił w ostatnim czasie przedstawić nowe, nieco bardziej przejrzyste zasady.

Jak się jednak okazuje, to za mało, by zadowolić Unię Europejską. Przedstawiciele wspólnoty wciąż są zaniepokojeni ustawieniami prywatności w Windows 10.

Pomimo zaproponowanych zmian w Windows 10 wciąż niepokoimy się o poziom zabezpieczeń prywatnych danych użytkowników” - czytamy w oficjalnym oświadczeniu Zespołu roboczego ds. ochrony osób fizycznych w zakresie przetwarzania danych osobowych.

Microsoft powinien jasno przedstawić, jakie dane i w jakim celu są przetwarzane. W przeciwnym wypadku nie możemy pójść na ugodę” - tłumaczy zespół.

Reuters podaje ponadto, że wspomniany zespół zajmujący się ochroną danych osobowych już wcześniej wysyłał pismo do Microsoftu, przedstawiając swoje zarzuty związane z Windows 10. Gigant z Redmond nie będzie zatem miał łatwej przeprawy z europejskimi strukturami. 

Źródło: The Verge