Instalki.pl » Aktualności » Software » Lineage OS: nowy system jest naprawdę popularny!
Poniedziałek, 20 Luty 2017 17:23, Wpisany przez Aleksander Piskorz
LineageOS-Cover Copy
Czy przebije on CyanogenMod?

Lineage OS jest zupełnie nowym systemem, jednak można śmiało stwierdzić, iż to po prostu reinkarnacja CyanogenModa. Oprogramowanie jest tworzone bowiem przez współtwórcę wspomnianej modyfikacji, która w ostatnim czasie zakończyła swój żywot – głównie przez problemy finansowe oraz kadrowe.

Chociaż sam Lineage OS jest dopiero we wczesnej wersji alfa, to okazuje się, iż jest on naprawdę popularny. Patrząc na statystyki na głównej stronie oprogramowania można zobaczyć, iż pobrano go już ponad 50,000 razy. Lineage OS jest głównie instalowany na takich sprzętach jak OnePlus 3, OnePlus One oraz Samsung Galaxy S3. Widać więc, że użytkownicy potrzebują modyfikacji, aby ożywić nieco starsze urządzenia.

Nowe oprogramowanie nie jest modyfikacją Androida, która tworzona jest od nowa, od podstaw. Lineage OS jako bazę wykorzystuje biblioteki oraz kod, który został stworzony przy okazji CyanogenModa – można więc spodziewać się podobnych funkcji oraz rozwiązań w kolejnych wydaniach systemu.

Na ten moment nie wiadomo, kim są dokładnie osoby, które zdecydowały się zainstalować nowe oprogramowanie – bardzo możliwe, że to po prostu fani poprzednich modyfikacji.

Lineage OS zapowiada się naprawdę dobrze. Trzeba jednak poczekać, aż będzie on możliwy do użytkowania na co dzień. System możecie pobrać stąd.

Źródło: LineageOS