Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows Cloud będzie można zaktualizować do pełnoprawnej wersji?
Poniedziałek, 06 Luty 2017 08:48, Wpisany przez Wojtek Onyśków
windows cloud screen
Kolejne wieści o okrojonej „Dziesiątce”.

O Windows Cloud wiemy już całkiem sporo. W rzeczywistości będzie to uproszczona wersja Windows 10, potrafiąca uruchamiać wyłącznie aplikacje pochodzące z Windows Store.

Ograniczenie to od razu przywodzi na myśl Windows RT, który nie odniósł zbyt dużego sukcesu i w efekcie Microsoft przestał nad nim pracować. Windows Cloud nie musi jednak podzielać jego losu.

Wzmianki w plikach systemu wskazują bowiem, że Windows Cloud będzie można zaktualizować do pełnoprawnej wersji Windows 10. Osoby potrzebujące programów desktopowych będą zatem miały możliwość ich instalacji.

Obecnie nie wiadomo, jak dokładnie będzie przebiegać proces aktualizacji i ile będzie kosztować. Ze wspomnianych plików odkrytych przez serwis Petri wynika, że wersję Windows Cloud, która wyciekła do sieci, będzie można zaktualizować do Windows 10 Pro. Nie musi to jednak być reguła w momencie, gdy system zadebiutuje na rynku.

Nie wiemy też, z myślą o jakiej architekturze system jest przygotowywany. Build, który nieoficjalnie pojawił się w sieci, działa na Intelu. Niewykluczone jednak, że pojawi się też edycja dla procesorów ARM.

Źródło: Petri