Instalki.pl » Aktualności » Software » Projekt NEON dla Windows 10 pokazany na wideo
Czwartek, 02 Luty 2017 17:32, Wpisany przez Aleksander Piskorz
neon-1 Copy
System doczeka się nowego wyglądu.

Projekt NEON to zupełnie nowa inicjatywa, która przeznaczona jest dla Windows 10. O całej akcji dowiadujemy się więcej wraz z czasem. Pierwotnie w sieci pojawił się jedynie zrzut ekranu, a teraz mamy do czynienia z wideo, które pokazuje, jak w przyszłości może wyglądać "dziesiątka".

Na ten moment spora część użytkowników narzeka na to, iż Windows 10 jest po prostu... brzydki. Zobaczcie jednak na wideo poniżej – od razu w oczy rzuca się minimalistyczny, lekki interfejs, który przypomina nieco rzeczy tworzone przez Apple w macOS. Taka zmiana byłaby naprawdę niezła.Oprócz przebudowania folderów oraz interfejsu związanego z oknami, Microsoft ma również pracować nad nowymi animacjami oraz efektami przejść, które pojawią się praktycznie we wszystkich miejscach w Windows 10. Na ten moment projekt NEON dostępny jest jedynie we wstępnych kompilacjach developerskich.

Niestety nie wiemy, kiedy dokładnie możemy spodziewać się premiery projektu NEON. Plotki mówią o tym, iż stanie się to nie wcześniej, niż przy aktualizacji Redstone 3, która ma zadebiutować na jesień tego roku.

Nie pozostaje nam więc nic innego, jak tylko cierpliwie czekać.

Źródło: Windows Central