Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft zdradza szczegóły trybu gier w Windows 10
Czwartek, 26 Styczeń 2017 08:46, Wpisany przez Wojtek Onyśków
gaming windows 10
Game Mode pojawi się w ramach Creators Update.

Już jakiś czas temu Microsoft oficjalnie potwierdził, że w Windows 10 pojawi się specjalny tryb gier, poprawiający wydajność podczas rozgrywki. Amerykańska firma właśnie ujawniła szczegóły na jego temat.

W ustawieniach systemu pojawi się zupełnie nowa sekcja Gaming. To właśnie z jej poziomu będziemy mogli włączyć Game Mode. Microsoft wyjaśnia, że głównym założeniem tego trybu jest poprawa płynności rozgrywki, czyli zwiększenie liczby klatek na sekundę. Dotyczy to zarówno najbardziej wymagających momentów w grach, jak i średniej liczby klatek.

gaming windows 10Gracze otrzymają własną sekcję w ustawieniach systemu

Tryb będzie można manualnie uaktywnić dla każdej gry. Podczas rozgrywki wystarczy nacisnąć kombinację klawiszy Windows + G, by wyświetlić systemową nakładkę, z której wybierzemy Game Mode. Niektóre tytuły mogą oferować automatyczną aktywację tej funkcji.

Jak tryb gamingowy w ogóle działa? Microsoft niestety nie wdał się w szczegóły, wyjaśniając jedynie, że po jego aktywowaniu następuje odpowiednia priorytetyzacja zasobów procesora i karty graficznej.


Wszystkie nowości pojawią się w najbliższej testowej wersji Windows 10, która zadebiutuje w tym tygodniu. Finalna wersja Game Mode ukaże się w ramach wiosennej aktualizacji Creators Update.

Źródło: Microsoft