Instalki.pl » Aktualności » Software » Android Pay otrzymuje aktualizację. Co nowego?
Niedziela, 22 Styczeń 2017 18:55, Wpisany przez Aleksander Piskorz
295749 Copy
Kilka usprawnień plus ambitne plany na przyszłość.

Android Pay to usługa, która pojawiła się w Polsce pod koniec ubiegłego roku – pisaliśmy dla Was, jak można wykorzystać ją do płacenia w sklepie za dowolne zakupy. Tym razem Google zdecydowało się zaktualizować wspomniany program i dodać do niego kilka funkcji. Oprócz tego, kod aplikacji zdradza również nowości, jakie pojawią się w przyszłości.

Android Pay w wersji 1.13 wprowadza nowy ekran z ustawieniami. Większość z nich widać na zrzucie ekranu – nowości opierają się głównie na powiadomieniach związanych z zakupami lub kartami lojalnościowymi.

android-pay-1-13-560x239 Copy

W kodzie Android Pay znaleziono jednak wzmianki, które sugerują wsparcie dla usługi PayPal oraz Visa Checkout. W naszym kraju sporo osób korzysta z PayPala, tak więc są to na pewno dobre wieści pozwalające zintegrować aplikację od Google ze wspomnianym serwisem. Druga z usług, czyli Visa Checkout to funkcja dająca możliwość płacenia w internecie za pomocą karty bez konieczności podawania jej numeru. Mniej zapamiętywania, a więcej korzyści: to tak w skrócie.

Na ten moment pozostaje tylko zaktualizować aplikację i czekać, aż jeszcze większa ilość banków w Polsce będzie ją wspierać. Pozostaje mieć nadzieję, że stanie się to już na przestrzeni tego roku.

Źródło: Android Police