Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows 10 Build 15014 z systemem automatycznego zwalniania miejsca na dysku już dostępny
Sobota, 21 Styczeń 2017 18:11, Wpisany przez Michał Cichocki

Windows 10 Insider Preview Build 15014

Wśród nowości znajdziemy platformę z e-bookami czy funkcję automatycznego zwalniania miejsca na dysku.

Użytkownicy zapisani do programu Windows Insider od teraz mają dostęp do najnowszej kompilacji systemu Windows 10 oznaczonej numerem 15014. Aktualizacja wnosi kilka interesujących nowości, które już niebawem mogą pojawić się w wersji Creators Update.

Największą nowinką jest platforma oferująca dostęp do e-booków. Użytkownicy będą mieli możliwość kupowania cyfrowych książek i czytania ich przy użyciu przeglądarki Microsoft Edge. Stosowna ikona dająca dostęp do naszych zasobów oczywiście znajdzie się w przeglądarce, tuż obok zakładek. Oprogramowanie zyska oczywiście wsparcie najpopularniejszych formatów w świecie e-booków, czyli PDF oraz EPUB.

Windows 10 Insider Preview Build 15014 BooksKsiążki w Windows Store


Kolejną nowością jest mechanizm automatycznego zwalniania miejsca na dysku twardym. Funkcja ta odpowiedzialna będzie za kasowanie plików tymczasowych oraz opróżnianie kosza po 30 dniach. Gigant z Redmond nie zapomniał również o użytkownikach laptopów, którzy otrzymali suwak przełączający system w tryb oszczędzania energii.

Tryb oszczędzania energiiZa pomocą suwaka zmienimy ustawienia zarządzania energią


Oprócz tego w aktualizacji znajdziemy szereg pomniejszych udoskonaleń np. poprawa działania Cortany czy dodanie możliwości zbierania wszystkich ustawień sieci WiFi w jednym miejscu.

Źródło: blogs.windows.com / Windows Central