Instalki.pl » Aktualności » Software » Samsung ujawnia urządzenia, które otrzymają Androida 7.0 Nougat
Czwartek, 19 Styczeń 2017 14:33, Wpisany przez Wojtek Onyśków
android nougat
Nie tylko Galaxy S7.

Samsung Galaxy S7 oraz Galaxy S7 edge otrzymały już aktualizację do Androida 7.0 Nougat. To jednak nie wszystkie smartfony tej firmy, które otrzymają nowy system. Producent wymienia kolejne modele.

Znajdziemy wśród nich zeszłoroczne flagowce – Galaxy S6, Galaxy S6 edge oraz Galaxy S6 edge Plus. Samsung nie zapomniał również o Galaxy Note5, Galaxy A3 oraz Galaxy A8. Nougat trafi też na tablety Galaxy Tab A oraz Galaxy Tab S2 (odblokowana wersja LTE).

Jak zatem widać, na powyższej liście brakuje między innymi Galaxy A5. Być może jest to po prostu przeoczenie ze strony Samsunga, skoro wymieniono Galaxy A3 oraz A8.

Kiedy można spodziewać się aktualizacji? Dokładna ramówka nie została opublikowana, jednak producent zapewnia, że systemy wylądują na urządzeniach w pierwszej połowie tego roku.

Android 7.0 Nougat w wydaniu Samsunga dodaje sporo nowości. Pojawiły się tryby wydajności oraz poprawki dla okna powiadomień i szybkich ustawień. Usprawniono też obsługę funkcji Wielu Okien.

Wprowadzono także Samsung Pass, czyli usługę, za pomocą której w wygodny sposób zalogujemy się do wybranych stron internetowych, korzystając z wbudowanej przeglądarki Samsunga.

Źródło: Samsung