Instalki.pl » Aktualności » Software » TOP 20 najpopularniejszych aplikacji mobilnych w Polsce
Poniedziałek, 16 Styczeń 2017 11:31, Wpisany przez Wojtek Onyśków
aplikacje android
Najpopularniejsza z nich ma ponad 14 mln użytkowników.

Gemius opublikował najnowsze statystyki związane ze stanem internetu w Polsce. Szczególnie interesująco prezentuje się lista 20 najpopularniejszych aplikacji mobilnych.

Jak się okazuje, polscy użytkownicy smartfonów najbardziej upodobali sobie aplikację Google. Korzysta z niej 14,45 mln osób, czyli ponad połowa internautów w naszym kraju. Nic w tym jednak dziwnego, skoro pozycja ta jest preinstalowana w praktycznie każdym urządzeniu z Androidem.

Na drugim miejscu także bez większego zaskoczenia. Z wynikiem 13,22 mln użytkowników uplasowała się aplikacja YouTube. Podium zamyka natomiast Messenger z 10,87 mln korzystających osób.

gemius aplikacje
TOP 20 aplikacji w Polsce według Gemius

Pierwsza dziesiątka to głównie dominacja aplikacji od Google. Oprócz Map, Dysku Google czy Gmaila, wysoko znalazło się również Google+, które posiada w Polsce aż 4,44 mln użytkowników.

Większej popularności można się było natomiast spodziewać po Instagramie (2,29 mln użytkowników) i Snapchacie (1,52 mln użytkowników). Przegrywają one z takimi aplikacjami, jak Allegro, Zdjęcia Google czy Vlingo.

Źródło: Gemius